KONKURS W RAMACH PROJEKTU EKOLOGICZNEGO "Ekspert E.E. czyli dbamy o środowisko"

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez K. Z. G. Dolina Redy i Chylonki „Ekspert E. E. czyli w trosce o środowisko”.

W związku z powyższym dnia 21.04.2021 r. w godzinach 7.30 – 9.30 na parkingu naszej placówki odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

Przewidziane są nagrody! Placówki, które zbiorą min. 2 kg sprzętu/ dziecko zdobędą tytuł „Szkoła/Przedszkole – Ekspert E.E.” oraz statuetkę i dyplom. Zwycięskie przedszkole otrzyma sprzęt multimedialny lub sportowy, a dzieci będące laureatami uzyskają tytuł „Przedszkolak – Ekspert E. E.”, dyplom oraz nagrodę rzeczową w postaci sprzętu sportowo-rekreacyjnego! UWAGA! Zbiórka odbędzie się również w przypadku zamknięcia placówki.

W RAMACH KONKURSU PROJEKTU EKOLOGICZNEGO

organizowanego przez K. Z. G. Dolina Redy i Chylonki ”Ekspert E.E. czyli w trosce o środowisko”

ODDAJEMY ELEKTROODPADY:

SPRZĘT DZIAŁAJĄCY NA ZASADZIE WYMIANY TEMPERATURY:

● chłodziarki

●zamrażarki

● sprzęt klimatyzacyjny

● sprzęt osuszający

● pompy ciepła

● grzejniki zawierające olej i inny sprzęt działający na zasadzie wymiany temperatury stosujący do celów wymiany temperatury płynów inne niż woda

EKRANY,MONITORY I SPRZĘT ZAWIERAJĄCY EKRANY:

● ekrany

● laptopy

● monitory

● odbiorniki telewizyjne

● cyfrowe ramki LCD do zdjęć

SPRZĘT WIELKOGABARYTOWY: -urządzenia gospodarstwa domowego:

● pralki

● suszarki

● zmywarki

● kuchenki

● piekarniki elektryczne

● elektryczne płyty grzewcze

● oprawy świetlne

● sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny,sprzęt do odtwarzania dźwięku lub obrazu,sprzęt muzyczny,narzędzia elektryczne i elektroniczne, urządzenia używane do tkania i dziania

● komputery gabarytowe,drukarki wielkogabarytowe, sprzęt kopiujący,

● zabawki wielkogabarytowe,

● sprzęt rekreacyjny i sportowy

SPRZĘT MAŁOGABARYTOWY:

● odkurzacze, zamiatacze do dywanów

● urządzenia do szycia

● oprawy oświetleniowe

● kuchenki mikrofalowe, tostery, czajniki elektryczne, noże elektryczne

● sprzęt wentylujący

● żelazka

● zegary i zegarki

● wagi i kalkulatory

● urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, golarki elektryczne

● odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo, sprzęt hi-fi

● instrumenty muzyczne,sprzęt do odtwarzania dźwięku i obrazu

● elektroniczne i elektryczne zabawki

● sprzęt sportowy, komputery do rowerowe,do nurkowania,biegania,wiosłowania itd., czujnik dymu, regulator ciepła, termostaty ,małogabarytowe narzędzia elekryczne i eletroniczne

MAŁOGABARYTOWY SPRZĘT INFORMATYCZNY I TELEKOMUNIKACYJNY:

● telefony komórkowe, telefony stacjonarne

● GPS, kalkulatory kieszonkowe, routery, komputery osobiste, drukarki

UWAGA!

* Podczas zbiórki w ramach Ekspert E.E. nie odbieramy innych odpadów niebezpiecznych typu: świetlówki, akumulatory, baterie, tonery

* W ramach zbiórki odbierany jest kompletny ZSEE, nie będą przyjmowane sprzęty niekompletne oraz części ZSEE.Ponadto nie można oddawać sprzętu, którego charakter wskazuje, iż pochodzi z przemysłu/działalności gospodarczej.